Nowe produkty

Lista produktów producenta: Emel

Internetowy sklep obuwniczy firmy Emel oferuje ręcznie robione buty profilaktyczne, idealne do nauki chodzenia trzewiki skórzane roczki z wieczystą gwarancją producenta.

Zasady stosowania i prawidłowej pielęgnacji obuwia:


Aby nie doprowadzić do zniekształcenia wyrobu należy zawsze zakładać i zdejmować obuwie rozsznurowane lub rozpięte. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka, sprawdź czy obuwie po założeniu zostało prawidłowo zasznurowane lub zapięte. W miarę możliwości należy zmieniać obuwie jak najczęściej i powinno być używane stosownie do pory roku. Powinno się je czyścić i konserwować codziennie, za pomocą odpowiednich środków czyszczących i impregnacyjnych.


Pamiętaj! Obuwie skórzane nie jest odporne na wilgoć. Dzięki regularnej pielęgnacji, skóra cholewki obuwia zachowa długotrwałą ochronę, co pozwoli zwiększyć jej odporność na wilgoć. Nie można dopuścić do silnego zabrudzenia i przemoczenia. Zabrudzone obuwie należy czyścić używając wilgotnej tkaniny lub włosianej szczotki.


Nie można prać obuwia! Przemoczony but traci swoje właściwości i odkształca się, co powoduje jego deformację, odbarwienie skóry wierzchniej, utratę jej elastyczności, a nawet pękanie. W rezultacie spoiny klejowe i szwy osłabiają się. Jeżeli jednak dojdzie do zamoczenia obuwia, należy suszyć go go w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła. Wysuszone obuwie należy zaimpregnować właściwym preparatem, stosownie do rodzaju użytej skóry naturalnej.


Użytkowanie wyrobu. Buty należy stosować zgodnie z jego przewidzianym zastosowaniem. Obuwie wykonane jest ze skóry, która jest surowcem naturalnym, z tego względu możliwe jest obniżenie trwałości koloru, co nie wpływa niekorzystnie na cechy funkcjonalne wyrobu. Należy chronić obuwie przed wilgocią i nie dopuścić do przemoczenia. Ze względu na dopuszczalne dla tego typu wyrobów: ślady przebarwień, drobne różnice w autentyczności i szlachetności skóry oraz oznaki indywidualności wyrobu, należy obuwie impregnować. Służą do tego odpowiednie środki konserwująco impregnujące, które należy używać zgodnie z przeznaczeniem i zastosowaną w nich kolorystyką. Niedopuszczalne jest pranie lub pozostawienie w wodzie obuwia - pozbawia to skórę elastyczności, powodując jej wysuszanie, pękanie oraz szwów i spoin klejowych.


Zasady konserwacji obuwia ze skóry naturalnej:


Dla obuwia wykonanego se skór nubuk, welur: zabrudzenia należy czyścić szczoteczką. Plamy usuwać delikatnie pocierając zmoczoną i mocno wyciśniętą, miękką tkaniną lub gąbką. Obuwie pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie wyrównać włos za pomocą gumowej szczotki. Do konserwacji stosować impregnat przeznaczony do skór typu nubuk i welur, w aerozolu. Nie polerować, nie używać past i kremów.


Dla obuwia wykonanego ze skór licowych: zabrudzenia należy przecierać wilgotną tkaniną lub gąbką. Po wysuszeniu w temperaturze pokojowej równomiernie nałożyć bezbarwną lub w kolorze skóry pastę. Polerować miękką szczotką z włosia.


Dla obuwia wykonanego ze skór napylanych (przecierek). W obuwiu ze skór napylanych mogą zaistnieć zmiany koloru skóry (przejaśnienia lub przyciemnienia) powstałe na skutek użytkowania w miejscach zgięć, które nie są wadą lecz naturalnym efektem tego rodzaju skór. Podobnie jest w obuwiu, w którym zastosowano skóry naturalne z efektem pękającego lica. Mogą one wykazywać skłonność do szybszego ścierania się wierzchu cholewki, szczególnie w miejscach narażonych na częste otarcia. Sposób konserwacji w obu typach skór, jak dla skór typu nubuk i welur.


Dla obuwia wykonanego ze skór lakierowanych: zabrudzenia należy usuwać wilgotną tkaniną lub gąbką. Nie można butów pastować ani polerować.


Uwaga: wierzchy obuwia Emel wykonane są ze skór naturalnych i mogą nie zachowywać identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni. Różnice te wynikają z niejednorodności skóry i są jej zaletą.


Przeciwwskazania do stosowania. W przypadku podrażnień, uszkodzeń, odparzeń, otwartych i niezabezpieczonych opatrunkiem ran lub owrzodzeń, występujących na skórze stopy dziecka, nie można zakładać obuwia. Obuwia nie mogą użytkować dzieci uczulone na skórę zwierzęcą. W sytuacji gdy u dziecka występuje tendencja do nadmiernej potliwości, należy często zdejmować obuwie i przewietrzyć stopę. W takich przypadkach zalecane jest ograniczenie czasu użytkowania do kilku godzin. W przypadku dzieci u których występuje skłonność do występowania schorzeń skóry stóp, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, pediatrą lub ortopedą.


Ostrzeżenia: Obuwie należy zakładać na stopy osłonięte bawełnianą skarpetką. Obuwie musi być prawidłowo do rozmiaru i kształtu stopy dziecka. Nie można doprowadzić do miejsc uciskowych. Możliwe jest zdeformowanie obuwia u dzieci ze zdiagnozowanymi wadami kończyn dolnych. W przypadku stwierdzenia wad wrodzonych lub nabytych kończyn dolnych u dziecka, należy zasięgnąć porady ortopedy lub pediatry.


Działania niepożądane. W normalnych warunkach użytkowania obuwia i zgodnie z zaleceniami podanymi w niniejszej instrukcji, nie powinny wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niekorzystnych działań, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.


Sposób przechowywania: w suchym pomieszczeniu w temperaturze do 30 stopni C, w bezpiecznej odległości od źródła ciepła, promieniowania słonecznego.

Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.