Pomiar KOSZUL     Pomiar SPODNI

Zakupy za pośrednictwem internetu to duże ułatwienie, ale też nie lada wyzwanie. Pojawiają się pytania „a co jeśli nie trafię z rozmiarem?”, „w jaki sposób odpowiednio odnaleźć swój rozmiar, bez wcześniejszego przymierzania?”. Z naszym prostym poradnikiem te zmartwienia pójdą w niepamięć! Warto również pamiętać, że w naszym sklepie internetowym gwarantujemy wymianę towaru lub zwrot pieniędzy, więc nie ma ryzyka!

Wszystko czego będziesz potrzebował do ustalenia swoich idealnych wymiarów, to metr krawiecki i 5 minut cierpliwości na skrupulatne pomiary, aby już na długi czas mieć spokój z „odpowiednimi wymiarami”!

  1. Koszula Comen, Lancerto

Najprostszym sposobem przy doborze właściwego rozmiaru jest fizyczne zmierzenie koszuli z własnej garderoby, która najlepiej leży. Głównie mierzymy szerokość w klatce, tj. pod pachami, oraz w pasie, czyli na wysokości brzucha, potem dobieramy rozmiar kołnierzyka, czyli nic innego jak obwód szyi, zostawiając luz na jeden centymetr. Na końcu dobieramy już tylko wzrost odpowiedni do postury i gotowe. Sugerując się naszą tabelą rozmiarów, na pewno dobierzesz idealny rozmiar. Warto pamiętać, iż koszule z krótkim rękawem szyte są tylko na wzrost 176/182, gdyż nie ma tutaj problemu z długością rękawa, natomiast koszula i tak wędruje do spodni!

Drugim nieco dłuższym sposobem jest zmierzenie siebie. Na początek trzeba dopasować swój rozmiar kołnierzyka. Dla wielu Panów rozmiar 39,40 to zagadka, lecz to nic innego jak obwód szyi w centymetrach! Należy przykładając centymetr jak najbliżej szyi, zmierzyć odpowiedni rozmiar pamiętając, aby zostawić luz na tzw. „jeden palec”, czyli mówiąc dokładniej, jest to luz na jeden centymetr, który pozwala czuć się swobodnie. Po poznaniu swojego rozmiaru kołnierzyka, połowa sukcesu już za nami. Teraz należy zmierzyć obwód pasa (czyt. brzucha), przykładając na ścisk centymetr. Aby koszula leżała idealnie do tych wymiarów należy dodać od 10-14cm. Dla Panów ceniących sobie swobodę, śmiało można dodać 15-18cm. Czyli np. obwód pasa wynosi 90 cm – wybieramy koszulę o wymiarach 100-105cm. Na końcu decydujemy o wzroście. Tabela rozmiarów zamieszczona przy każdej koszuli dokładnie pokazuje długości rękawów, odpowiadające różnym wzrostom. I gotowe! Prawda, że to prostsze niż się wydawało?

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego!

WAŻNA INFORMACJA

!!!    Koszule w serwisie bytomska12.pl są podzielone zakładkami na fason SLIM oraz REGULAR. Jednak często zdarza się, iż koszula do rozmiaru 44 szyta jest w kroju SLIM, natomiast rozmiar 45 i 46 jest już w kroju REGULAR. Aby taką koszulę znaleźć należy w zakładce koszule SLIM sprawdzać w jakim fasonie są szyte rozmiary 45-46. Przy każdym produkcie widnieje taka informacja (zawsze zgodna ze stanem faktycznym). !!!

2. Spodnie

Najlepszym i najszybszym sposobem doboru właściwego rozmiaru spodni jest fizyczne wymierzenie własnych, najwygodniejszych par. Wystarczy poznać wymiar szerokości w pasie oraz długość. Dodatkowo można zmierzyć szerokość nogawki.

Drugim sposobem na dobór idealnego rozmiaru jest zmierzenie się w pasie na ścisk oraz dodanie 2cm do wyniku, następnie odszukanie w dostępnych modelach swojego wzrostu. W różnych spodniach podane są różne długości, jednak najlepiej posługiwać się uproszczoną zasadą, a mianowicie: wzrost 170, 176, 182, 188, 194 (tutaj wszystko wiadomo) lub L:30 (odpowiada mniej więcej wzrostowi 170/176), L32 (176/182), L34(182/188). Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego, nasz dział męski na pewno pomoże w doborze rozmiaru, fasonu i wymierzy każdą parę!

3. Swetry

Poniżej tabela wymiarów swetrów. Zasada mierzenia jest taka jak przy koszulach lecz nie potrzebne są aż tak duże luzy gdyż swetry są elastyczne. Nawet sweter o wymiarach identycznych z klatką piersiową szybko dostosuje się do użytkownika.Ważne by wymiar swetra nie był mniejszy od wymiaru klatki piersiowej.