Pomiar KOSZUL     Pomiar SPODNI

Zakupy za pośrednictwem internetu to duże ułatwienie, ale też nie lada wyzwanie. Pojawiają się pytania „a co jeśli nie trafię z rozmiarem?”, „w jaki sposób odpowiednio odnaleźć swój rozmiar, bez wcześniejszego przymierzania?”. Z naszym prostym poradnikiem te zmartwienia pójdą w niepamięć! Warto również pamiętać, że w naszym sklepie internetowym gwarantujemy wymianę towaru lub zwrot pieniędzy, więc nie ma ryzyka!

Wszystko czego będziesz potrzebował do ustalenia swoich idealnych wymiarów, to metr krawiecki i 5 minut cierpliwości na skrupulatne pomiary, aby już na długi czas mieć spokój z „odpowiednimi wymiarami”!

  1. Koszula Comen

Najprostszym sposobem przy doborze właściwego rozmiaru jest fizyczne zmierzenie koszuli z własnej garderoby, która najlepiej leży. Głównie mierzymy szerokość w klatce, tj. pod pachami, oraz w pasie, czyli na wysokości brzucha, potem dobieramy rozmiar wg szerokości z tabeli przy każdym produkcie. Warto pamiętać, iż koszule z krótkim rękawem szyte są tylko na wzrost 176/182, gdyż nie ma tutaj problemu z długością rękawa, natomiast koszula i tak wędruje do spodni!

Innym sposobem jest własny pomiar, należy pamiętać o kilku kwestiach:

1 Tolerancja w koszulach wynosi ok 2 cm na obwodach.

2 Rozmiar kołnierza mierzymy centymetrem u nasady szyi ( tam gdzie docelowo będzie leżał kołnierz), dodając 1 cm luzu.

3  Luz funkcyjny to ok 8-10 cm. Dla bardzo dopasowanych koszul- 6 cm. Należy zmierzyć obwód ścisły klatki i pasa, do każdego dodać 8-10 cm, następnie przyrównać do tabelki.

4 Pomiędzy 3 wzrostami jest 4 cm różnicy, wyłącznie na długościach rękawa i koszuli. Dla przykładu, rozmiar 42/188-194 nie będzie szerszy w obwodzie od 42/176-182. 

5. Rozmiary kołnierza 37 i 38, mają ten sam korpus "S". Analogicznie pozostałe rozmiary. Dla przykładu, rozmiar 41 można zastąpić rozmiarem 42. Koszula będzie taka sama jak w przypadku 41 za wyjątkiem odrobinę luźniejszego kołnierza.

6. W razie wątpliwości, zawsze można do Nas wysłać wymiary ścisłe klatki i pasa, z chęcią doradzimy który rozmiar wybrać lub zadzwonić.

WAŻNA INFORMACJA

Koszule w serwisie bytomska12.pl są podzielone zakładkami na fason SLIM oraz REGULAR. Jednak często zdarza się, iż koszula do rozmiaru 44 szyta jest w kroju SLIM, natomiast rozmiar 45 i 46 jest już w kroju REGULAR. Aby taką koszulę znaleźć należy w zakładce koszule SLIM sprawdzać w jakim fasonie są szyte rozmiary 45-46. Przy każdym produkcie widnieje taka informacja (zawsze zgodna ze stanem faktycznym).

2. Spodnie

Najlepszym i najszybszym sposobem doboru właściwego rozmiaru spodni jest fizyczne wymierzenie własnych, najwygodniejszych par. Wystarczy poznać wymiar szerokości w pasie oraz długość. Dodatkowo można zmierzyć szerokość nogawki. Pamiętaj, mierząc spodnie w pasie należy je delikatnie naciągnąć.

Drugim sposobem na dobór idealnego rozmiaru jest zmierzenie się w pasie na ścisk oraz dodanie 2cm do wyniku, następnie odszukanie w dostępnych modelach swojego wzrostu. W różnych spodniach podane są różne długości, jednak najlepiej posługiwać się uproszczoną zasadą, a mianowicie: wzrost 170, 176, 182, 188, 194 (tutaj wszystko wiadomo) lub L:30 (odpowiada mniej więcej wzrostowi 170/176), L32 (176/182), L34(182/188). Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego, nasz dział męski na pewno pomoże w doborze rozmiaru, fasonu i wymierzy każdą parę!